UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *     UWAGA! Pierwsza konsultacja rehabilitacyjna i integracji sensorycznej GRATIS !!!        * * *               

Otyłość

Otyłość jest spowodowana nadwyżką energii zawartej w pokarmach w stosunku do zapotrzebowania organizmu, w wyniku czego dochodzi do magazynowania tego nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej.

W XXI wieku otyłość i nadwaga stanowią problem znacznej części społeczeństwa, w dużej mierze dotyczący dzieci. Odsetek występowania nadwagi i otyłości w Polsce, z roku na rok, systematycznie wzrasta.

W naszym otoczeniu coraz częściej widzi się otyłe dzieci. Rodzice w celu poprawienia warunków życia pracują coraz dłużej. Ciągły brak czasu nie pozwala im na przygotowywanie wartościowych posiłków, które zastępują mrożonkami, półproduktami, fast foodami i produktami reklamowanymi w mediach. Dzieci odbierają reklamy bezkrytycznie, nie potrafiąc dokonywać racjonalnego wyboru, dlatego w łatwy sposób im ulegają. Tak samo szybko przejmują złe nawyki żywieniowe z domu rodzinnego.

Narastający z wiekiem zakres nauki w szkole i oferty modnych zajęć poza szkolnych nie pozostawiają dzieciom zbyt wiele czasu na zajęcia sportowe. Rodzinne spacery i wypady za miasto są w tej chwili rzadkością. Wszystko to odbija się niekorzystnie na zdrowym stylu życia. Z otyłych dzieci przeważnie wyrastają otyli dorośli, których problemy zdrowotne wraz z wiekiem nasilają się. Życie w dużych miastach też nie ułatwia dzieciom prawidłowego rozwoju fizycznego, gdyż oferty sportowe występujące na rynku skierowane są przeważnie do osób powyżej 16 roku życia.

Otyłość, a inaczej mówiąc nadmiar kilogramów, bardzo obciąża układ kostny. Może to powodować koślawienie lub szpotawienie kolan i stóp, a co za tym idzie, ból w stawach biodrowych, kolanowych jak również w małych stawach stóp. Skóra coraz bardziej rozciągnięta zaczyna układać się w fałdy tłuszczowe, sprawiając wiele trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny, powodując wypryski i odparzenia.

Otyłość nie tylko obciąża układ kostny, ale również ma zły wpływ na układ krwionośny. Z wiekiem prowadzi to do chorób wegetatywnych, jak cukrzyca, do chorób serca i innych dolegliwości związanych ze spadkiem sprawności i wydolności fizycznej. Tkanka tłuszczowa odkłada się wewnątrz organizmu, powodując otłuszczenie narządów wewnętrznych, takich jak serce, wątroba, nerki i utrudniając ich prawidłowe funkcjonowanie.

Pośrednim skutkiem otyłości, która ma negatywne znaczenie dla rozwoju młodego organizmu, jest ograniczenie aktywności ruchowej. Otyłe dziecko mniej się rusza, a to z kolei powoduje dalszy przyrost wagi. Nadmierne kilogramy sprawiają, iż dzieci martwią się swoim wyglądem, zaczynają się wstydzić, unikać kontaktów z rówieśnikami, ze strony których narażone są na kpiny. Pojawia się uczucie odrzucenia i braku akceptacji.

Wszystko to bardzo negatywnie wpływa na samoocenę dziecka. Powoduje, że czuje się ono dużo gorzej na tle rówieśników. Rodzice widząc cierpienie na twarzy dziecka, bardzo często zwalniają je z wychowania fizycznego. I w ten sposób powstaje błędne koło. A przecież ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka, zaś w przypadku otyłości wręcz konieczny. Jest najtańszym i najzdrowszym lekarstwem w jej leczeniu.


Prosimy o zapisy telefoniczne - tel. 0-512 157 999.
Czynne 7 dni w tygodniu.